menu

<< Blog Anasayfa

14
Oca

Neden Mobil Uyumlu Eticaret Sitesi ?

Neden Mobil Uyumlu Eticaret Sitesi ?

Dedenizden kalan radyonuz bozuldu. Meraklısınız ve içini açtınız. Öyle ekipmanlar kullanılmış ki belki de hayatınızda ilk defa görüyorsunuz. Arızayı tespit ettiniz! ama arızalı parçanın yenisini nasıl bulacaksınız. Şehrinizdeki tüm elektronik ürün satan dükkanları gezdiniz ama bulamadınız. Artık yoruldunuz bir kafeye oturdunuz kahve içiyorsunuz. Elinize aldınız telefonu ve arama motoruna yazdınız. "60 model X-MArka radyo için kondonsatör" ve ta ta ... O ürünü satan firmaların internet siteleri listelendi.

Şimdi bu makaleye konu alan möobil uyumlu eticaret sitesine geçmeden önce ilk soru . Müşteri sizin de linkinizi gördü ve tıkladı. Girdiği site öncelikle Eticaret sitesi mi, Kurumsal bir site mi? Bu soru bize sürekli sorulduğu için hazır yeri gelmişken bahsedelim istedik. Kurumsal siteniz ile eticaret siteniz arasında birçok farklılık vardır. Tasarımsal olarak, bulunurluk olarak, içerik olarak. 

- Ben zaten ürünleri koyuyorum kurumsal sitenin içinde eticaret de olsun.

derseniz eğer. sitenize giren kullanıcılara vereceğiniz imaj "Kurumsal firma mı yoksa bana ürün mü satmaya çalışıyorlar" sorusunu akla getirecektir. İlgilenmiyor musunuz? devam edelim.

Müşteri sitenize geldi ve Eticaret siteniz ile karşılaştı. harika. Ama yazıları okumak için, fiyatları görmek için sürekli ekranı büyütüp küçültüyor. Tıklamak istediği yerler o kada küçük geliyor ki tırnağı ile tıklamaya çalıyor. ve kısa bir süre sonra ziyaretçi bu işgenceye dayanamayıp sitenizden çıkıyor.

Hikayesini anlatmaya çalıştığımız bu örnek internet sitenizin akıllı telefonlar ve tabletler ile uyumlu çalışacak şekilde kodlanmadığı durumlar için geçerli olacaktır. Potansitel müşterilerinizin %80 i akıllı telefonlar yada tabletler ile internette alışveriş yapıyor. Siz şuanda bu %80 lik kısma doğru şekilde hizmet veremiyorsunuz. Hem de aradığı ürün sizde olduğu halde.

İşte tam bu notkada sorumuzu soruyoruz. Neden Mobil Uyumlu Eticaret Sitesi? artık cevabını biliyorsunuz. Öncelik müşterilerinizin. Yani sitenize gelen sizden ürün satın almak isteyen, mobil cihaz kullanan potansiyel müşteriniz. Mobil uyumlu eticaret sitesi'ne sahip olmadığınızda başınıza geleceği biliyorsunuz. Peki siteniz mobil uyumlu olursa neler değişecek. İsterseniz google un bu konudaki kısa bir bilgilendirmesini verelim

"Mobil içerik, işiniz için kritik önem taşır ve bu önemini korumaya devam edecektir. İster tuttuğunuz spor takımı için blog hazırlayın, ister yerel tiyatronuzun web sitesi için çalışma yapın ya da isterseniz potansiyel müşterilere ürün satın. Ziyaretçilerin mobil cihazlarını kullanarak sitenizi ziyaret ettiklerinde iyi bir deneyim yaşayacaklarından emin olun!"

kaynak : https://developers.google.com/search/mobile-sites/?hl=tr

Mobil uyumlu eticaret sitesi sahibi iseniz, sitenizden ayrılma oranlarının düşük olduğunu göreceksiniz. Elbette bu tek bir kriter ile ölçülebilecek durum değil. Fakat dükkanınızın kapısı gibi mobil uyumlu bir eitcaret sitesine sahip olmak ta ana unsurunuz olacak.

Müşteriyi ilk planda memnun etmeyi amaçlamayı ne kadar anlatsakta arama motorlarının sizi sevmesi de çok önemli. Uzun zamandır sıralamalardak bulunurluk algoritmasını google sürekli değiştirse de Mobil uyumluğu artık bu kriterlerin neredeyse ilk sırasında tutuyor diyebiliriz. Siteniz ne kadar mobil uyumluğa elverişli ise gördüğünüz gibi müşteri ve arama motorunun sevdiği bir site haline geliyorsunuz.

Eğer hala mobil uyumlu bir eticaret sitesine sahip değilseniz bizi arayın 0232 3745165


Konu ile ilgili etiketler: E-Ticaret Yazılımları, Eticaret, Mobil uyumlu eticaret sitesi

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Dörtgen Dizayn olarak, SEO dostu ve kullanıcı odaklı bir web sitesi oluşturarak İzmir'deki işletmelerin dijital başarılarına katkıda bulunuyoruz.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

BİZİ ARAYIN WHATSAPP