menu

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” ‘dur. Arama Motoru Optimizasyonu’nun amacı, Google başta olmak üzere belirlenen arama motorlarında, belirli kelime aramalarında üst sıralara çıkararak, siteyi bu kelime aramalarını yapan kullanıcılara göstermektir. Arama motoru deyince akla ilk gelen Google’dır. Optimizasyonların çoğu da Google standartlarına göre yapılır. Özellik Google’da arama motoru optimizasyonu konusunda başarılı olabilmek için, Google’ın siteleri listeleme mantığını iyi anlamak gerekir. Arama motoru optimizasyonu yapılırken, Google’ın işe aldığı dünyanın en başarılı mühendisleriyle baş etmeye çalışıldığı unutulmamalıdır.

SEO
Arama Motoru optimizasyonu

Arama Motoru optimizasyonu (SEO) uzun, zahmetli ve sabır gerektiren bir süreçtir. Süreklilik gerekmektedir. Bir kere optimizasyon yapılıp, ilgili çalışmalar ve takibi bırakılmamalıdır. Bu nedenle çoğu zaman bir web sitesi tasarımı ve yazılımdan çok daha zorludur ve ayrı ücretlendirilir. Sitenizin tasarım ve yazılımı bittikten sonra SEO çalışması sürekli devam etmelidir. Gerekirse yazılımdaki kodlarda bile aylar içinde güncellemeler yapılması gerekebilir. Arama motoru optimizasyonunda kısa sürede kalıcı başarı beklemek yanlış olur. Agresif optimizasyonlar ile yapılan çalışmalar kısa sürede sonuç verse de uzun süreçte siteler için zaralıdır. Arama motoru optimizasyonunda asıl amaç, seçilen belirli kelimeler için arama sonuçlarında ilk sayfalara yükselebilmektir ve gelinen yerde kalıcı olabilmektir.

Unutmamak gerekir ki; artık web sitesi sahiplerinin büyük bir kısmı arama motoru optimizasyonu konusunun önemini anlamış ve zaman kaybetmeden uygulamaya başlamıştır. Arama motoru optimizasyonu yapılırken pek çok web sitesinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır, bu nedenle arama moturu optimizasyonunun istenilen kelimelerde başarılı olması bazen mümkün olamamaktadır. Bu konuda müşterilerimize oldukça açık bilgi vermek bizim amacımızdır. Arama motoru optimizasyonları, özellikle rakabeti yüksek anahtar kelimelerde zorlu ve uzun bir süreç haline gelebilir. Bu süreç esansında yılmadan gerekli çalışmaları yapmak ve optimizasyonların sürekliliğini sağlamak gerekmektedir.

Arama Motoru optimizasyonu
BİZİ ARAYIN WHATSAPP