menu

E-Ticaret Yazılımları

İngilizce E-ticaret Sitesi

E-ticaret Sitesi

Satıcı ve müşterilerin internet dünyasında kolayca karşı karşıya gelebilmesini sağlayan en kolay yöntem e-ticaret siteleridir. Yerel çevreden ziyade daha fazla müşteriye ulaşmak, ürün ve hizmetlerini daha kolay satmak isteyen satıcılar için, e-ticaret sistemleri genel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Son yıllarda açılan e-ticaret sitelerinin sayısının bu kadar atmasının esas nedeni de budur. Bu durum avantajlı gibi gözükse de aslında e-ticaret dünyasında da rekabet oldukça yükselmiştir. Bir ürünü satan onlarca site olması, müşteriye ulaşabilmek için sitenin varlığının yetmemesi, fiyat rekabetinin artması, reklam ve tanıtım için ayrılması gereken reklam bütçelerinin yükselmesi nedeni ile satıcılar başka çözümler arama yoluna girmiştir.

Teklif Almak İstiyorum

E-Ticaret Sistemleri

İngilizce E-ticaret

E-Ticaret Sistemleri

Türkiye’de e-ticaret sitelerin rekabetin artması sebebi ile pek çok satıcı yurt dışında satış alternatiflerini değerlendirmek istemektedir. Bunun yollarından biri de İngilizce E-ticaret Sistemleridir. İngilizce bir e-ticaret sitesi ile tüm dünyada satış yapmak mümkündür. Böylelikle ülkemizdeki potansiyel alıcılardan ziyade dünyada ürün ve hizmetlerinizi arayan potansiyel alıcılara ulaşmak mümkündür. İngilizce E-ticaret siteleri özel tasarım olarak projelendirilir. Bunun en büyük sebebi, yurt dışındaki alışveriş ve site kullanım alışkanlıklarının, kargo ve ödeme sistemlerinin Türkiye’den farklı olmasıdır. İngilizce e-ticaret sitelerinde ön yüz İngilizce olarak uygulanır, yönetim paneli ise Türkçe ya da İngilizce olabilir.

İngilizce E-ticaret Kapsamı

E-ticaret sitelerinin tek dil olarak uygulanmasının esas nedeni, hedef kitle ile ilgilidir. Örneğin Türkiye’deki İngilizce konuşan ve bilen kitleye hitap etmek istiyorsanız, Türkiye’de uygulanan e-ticaret sistemlerini dil çevirisi yapıp aynı şekilde kullanabilirsiniz. Çünkü yanı ödeme yöntemini ve kargo işlemlerini kullanabilirsiniz. Fakat yurt dışında yaşan İngilizce bilen kişileri hedefliyor iseniz, bu noktada kendini bir hedef ülke ya da bölge belirlemeniz gerekir. Örneğin: İngiltere, Avrupa, Amerika gibi. Bunun sebebi ödeme sistemlerinin ülke-bölge bazlı değişmesi, kargo firmalarının farklılık göstermesidir. Amaçladığınız bölge için uygun ödeme sistemi ve kargo entegrasyonlarının yapılması gerekir. Örneğin aynı kargo firması ise hem Avrupa’ya hem Amerika’ya hizmet vermeniz mümkün olmayabilir.

E-Ticaret Sistemleri

İngilizce Eticaret Sitesi İçin İngilizce Bilmek Gerekir mi?

E-Ticaret Sistemleri

Uluslararası ticarete başlamak ve yurt dışına satış yapmak istiyor iseniz, müşterileriniz ile rahat iletişime geçebilmek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi rahatça tanıtabilmek için İngilizce gerekli bir dil haline gelecektir. Ürünlerinizin girişleri ve hatta tüm web sitenizin içerik girişlerinin İngilizce dilinde yapılması gerekir. Özellikle şunu belirtmemiz gerekir ki başlangıçta olmasa da ileriki düzeylerde e-ticaret sitesi yönetimi pek çok branşı içerisinde barındıran kompleks bir yapı haline gelir. Ürün ve stok yönetiminden, kargo işlemlerine, ödeme işlemleri, fatura işlemleri ve kargoyu içerisinde barındıran muhasebesel işlemlerden, web sitenizin görselliği ile ilgili tasarımsal işlere kadar pek çok farklı uzmanlık alanında çalışan kişiler gerektirir.

BİZİ ARAYIN WHATSAPP