menu

İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı

Günümüz dünyasında kullanıcılar ürün ve hizmet araştırmalarının ve satın alma işlemlerinin büyük bir kısmını internet üzerinden yapmaktadırlar, bu nedenle reklamcılık anlayışında yeni kavramlar gelişmektedir. İnternet reklamcılığı diğer reklam türleri ile karşılaştırıldığında hedefe daha doğru ve hızlı biçimde ulaştığı görülmektedir. İnternet reklamcılığında önemli olan, ürün ve hizmetlerinizin, ilgili piyasanın incelenmesi ve hedef kitlenizin belirlenmesi aşamalarından sonra seçilecek uygun bir reklam kanalı ile reklamlarınızın verilmesi ve maksimum geri dönüş sağlanmasıdır. İnternet reklamcılığı profesyonel kişiler tarafından yerine getirilmesi gereken bir hizmettir, böylece optimum şekilde reklamlarınız yayınlanır, siz de minumum maliyet ile en hızlı geri dönüşleri alabilirsiniz.

İnternet Reklamcılığı
İnternet Reklamcılığı

Türkiye'de internet kullanıcıların %90'ı aramalarını "Google" üzerinden yaptıklarından, "İnternet Reklamcılığı" denilince akla ilk gelen Google reklamlarıdır. Google reklamları; kullanıcıların sizi bulmalarını istediğiniz kelimeler için, tıklama başı yada gösterim başı belirli bir ücret ödeyerek aldığınız reklam hizmetidir. Hedef kitle belirleyebilme imkanı sayesinde sadece sizi, yaptığınız işi arayan/araştıran kişiler size ulaşır, bu nedenle de hem ekonomik hem de reklam geri dönüş oranı daha fazladır. Goole reklamları sürekli takip ve geri dönüşüm izleme gerektiren, sürekli optimize edilmesi gereken reklamlardır. Reklamın bir kere hazırlanıp başlatılması ne yazıkki yeterli gelmemektedir. Verilen reklamlar sürekli izlenerek gerekli geliştirmeler yapılmalıdır.

Google haricinde, web sitenizin amacına ve hedef kitlesine bağlı olarak başka web sitelerinde, firma rehbelerinde ya da sosyal medya sitelerinde de reklamlar verilebilir. Bu tamamen hedef kitlenizin kimler olduğuna bağlıdır. Örneğin hedef kitleniz çocuklar ise bazen oyun sitelerinde reklam vermeniz daha fazla geri dönüş almanızı sağlayabilir. Satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürün yada hizmetin hedef kitlesi, potansiyel satış hacmi, müşyerilerin profili çıkarılarak en uygun kanallar reklam verilmesi gerekmektedir. İnternet üzerinde verilen özellikle görsel ve video reklamların ise büyük çoğunluğu firma/marka bilinirliğinin arttırılması için gerçekleştirilir. Bu tip reklamlarda amaç ürün ve ya hizmet satışının heman yapılmabilmesinden ziyade, markanın insanların bilinçaltına yerleştirilmesini sağlamaktır.

İnternet Reklamcılığı
BİZİ ARAYIN WHATSAPP