menu

<< Blog Anasayfa

01
Tem

Dinamik Web Sitelerinin Önemi ve Avantajları

Dinamik Web Sitelerinin Önemi ve Avantajları
Dinamik web siteleri; müşteri taleplerine göre gerektiğinde tüm içeriğinin müşteri/yönetici tarafından değiştirilebildiği ve güncellenebildiği web siteleridir. Dinamik web site uygulamalarında, müşteriye web sitesini yönetebileceği bir yönetim paneli tahsis edilir ve web sitesi üzerindeki tüm değişiklikler bu panel üzerinden yapılabilir.


Son yıllarda ticaretin gelişmesi ve rekabetin artması nedeni ile şirketler/firmalar hizmetlerini ve ürünlerini sürekli geliştirmek ve iyileştirmek zorunda kalmakta, kampanyalar, indirimler uygulayarak müşterileri kazanmaya çalışmaktadırlar. Ticaretin bu denli hızlı geliştiği ve sınırların kalktığı bir dünyada kartvizit site dediğimiz statik siteler giderek önemini kaybetmiştir. Firmalar web siteleri üzerinde anında değişiklikler yapma, ürünlerini hizmetlerini daha detaylı tanıtabilme ve web sitelerindeki bilgileri en güncel hali ile kendi müşterilerine sunma ihtiyaçları nedeni ile dinamik web sitelerine yönelmişlerdir. 


Dinamik bir web sitesinde istenilen her alan dinamik şekilde projelendirilebilir. Dinamik web sitelerinin projelendirilmesi esnasındaki en önemli nokta, proje maliyetlerini optimum hale getirebilmek adına, güncellenmesi istenen verilerin ve görsel alanlarının (ürünler, hizmetler, haberler, kampanyalar, iletişim bilgileri, kurumsal bilgiler, galeri, referanslar vs) net bir şekilde belirlenmesidir.


Dinamik web sitelerin günümüzde en ön plana çıkan özelliklerinden biri de arama motoru optimizasyonu için gerekli olmalarıdır. Projelendirilen web sitesinden, arama motoru optimizasyonu konusunda özel bir başarı bekleniyorsa, dinamik web sitesinin uygulanması zorunludur. Statik web sitelerinin (eğer uygulanan firma konusunda tekel değil ise) arama motoru optimizasyonu konusunda başarılı olması neredeyse imkansızdır. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarının web sitelerinde en önem verdiği noktalardan biri güncel ve özgün içeriktir. 


Dinamik web sitelerinin projelendirme maliyetleri statik web sitelerine göre yüksek olsa da uzun vadede düşünüldüğünde getirisi çok daha yüksektir. Her şekilde kimseye bağlı olmadan tarafınızdan yönetilebilen bir web sitesinin avantajları uzun dönemde kendini gösterecektir. 


Dörtgen Dizayn olarak amacımız; çalıştığımız tüm müşterilerimize uzun süreler kullanabilecekleri profesyonel dinamik web siteleri geliştirmektir.
Konu ile ilgili etiketler: Web Site Yazılım

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.