menu

<< Blog Anasayfa

07
Haz

E-Ticaret Sitesi Maliyetleri

E-Ticaret Sitesi Maliyetleri
E-ticaret sitesi yaptırmak belirli bir bütçe ayırmanız gereken husustur. Yaptırmayı planladığınız e-ticaret sitesine ait maliyetler, e-ticaret sitenizde olmasını istediğiniz özelliklere,  e-ticaret sisteminizin yapısına, tasarımına  göre belirlenir.  

E-ticaret sistemlerinde onlarca farklı özellik olabilir. Bu özellikler hem sizin tercihlerinize hem de ürün gamınızın yapısına göre şekillenir. Sadece ihtiyacınız olan özelliklerin e-ticaret sitenizde yer alması, sizlere en uygun fiyatlandırmanın ortaya çıkmasını sağlar. Böylelikle kullanmadığınız, ihtiyaç duymadığınız özellikler için ilave yatırım maliyetlerinin önüne geçebilirsiniz.  

E-ticaret sitelerinde maliyeti belirleyen ana husus e-ticaret sitesi tasarımının özel tasarım yada hazır tasarım yapılıp yapılmayacağıdır. Özel tasarım e-ticaret sitelerinde, e-ticaret sistemini oluşturan tüm sayfa tasarımları özel olarak sıfırdan istekleriniz doğrultusunda yapılır. Bir e-ticaret sitesinde yaklaşık olarak 15-30 sayfa tasarımının yapılması gereklidir. Tüm bu sayfaların tasarımı grafik programları ile tek tek gerçekleştirilerek onayınıza sunulur ve onay alınması halinde yazılıma geçilir. Hazır e-ticaret sistemleri ise eticaret sitesi konusunda daha az maliyetli sistemlerdir. Tasarımları ve yazılımları daha önceden yapıldığından belirli bir tasarım ve belirli özellikler ile satışa sunulur. BU demektir ki eğer hazır tasarım eticaret sitesi kullanıyor iseniz, başka pek çok firmada sizinle birlikte aynı tasarımı kullanıyor olacaktır.

Eticaret sistemlerinde tasarım konusunun yanı sıra site içeriğindeki özelliklerin belirlenmesi de önemlidir. Ödeme sitemleri entegrasyonları, kargo entegrasyonları, xml entegrasyonları, özel muhasebe programlarının entegrasyonları, özel müşteri takip sistemlerinin entegrasyonlar gibi entegrasyonlar e-ticaret sitesi maliyetlerini arttıran özelliklerdir.  Genellikle müşterilerimize önerimiz ise, eğer ilk defa eticaret sitesi yaptırıp yönetecek iseler, minimum maliyetler ile bu işe başlamalarıdır.

E-ticaret sistemlerinin  bir işyeri nasıl yönetiliyor ise o şekilde yönetilmesi gerekir. Piyasadaki genel yanlış kanı, e-ticaret sitesini açtığınızda hemen ve sonrasında sıkıntısız şekilde satışa başlayacağınız ve hatta hemen zengin olacağınız yönündedir. Ne yazık ki Türkiye'de açılan eticaret sitelerinin %80'i ilk yılın ardından kapanmaktadır. Bunun en büyük nedeni eticaret sistemleri maliyetlerinin sadece site maliyeti olarak düşünülmesi, reklam tanıtım ve oluşabilecek diğer ekstra maliyetlerin hesaba katılmamasıdır. Eticaret sitelerinde esas maliyetler web sitenizin yayına açılmasının ardından yapılması gereken reklam, tanıtım, yönetim maliyetleridir.

İhtiyacınız olan ya da tercih ettiğiniz e-ticaret sisteminin özelliklerini bize bildirmeniz durumunda en kısa sürede size istediğiniz özelliklerde e-ticaret sitesi  teklifimiz iletilecektir.


Konu ile ilgili etiketler: E-Ticaret Yazılımları

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.