menu

<< Blog Anasayfa

26
Nis

Mobil Cihaz Uyumlu Web Tasarım

Mobil Cihaz Uyumlu Web Tasarım
Dünya genelinde ve Türkiye'de özellikle son 1 yıl içerisinde akıllı telefon ve tabletlerdeki teknolojinin gelişimine bağlı olarak, kullanıcıların web sitelerine mobil cihazlarla yaptıkları ziyaretlerin oranları hızlı bir şekilde artmaktadır. Dörtgen Dizayn tarafından takibini yaptığımız web sitelerimizde 2 sene önce bu oran %10-20 civarında iken son bir senede bu oran %50'ye kadar çıkmıştır. 


Kullanıcıların alışkanlıklarındaki bu tip değişiklikleri gözardı etmek istemeyen firmamız; bu konudaki gereksinimleri karşılayabilmek için, mobil cihaz uyumlu web tasarım uygulamalarına ağırlık vermiştir. Web tasarımı konusunda yapılan uygulamaların tümünün de en geç 2-3 yıl içerisinde tamamen mobil uyumlu web tasarım şekline döneceğine inanmaktayız. 


Bir web sitesinin mobil uyumlu olması demek, kullanıcılar akıllı telefon ve tabletleri ile sitenize giriş yaptığında, ekran boyutları ne olursa olsun, sitenin kullanmış olduğu cihazın ekran boyutlarına göre şekillenmesi demektir. Bu şekilde kullanıcılar zorlanmadan, ekran üzerinde siteyi sağa sola çekmeden, siteye ait tüm sayfaları rahatlıkla gezebilirler. Kısacası kullanıcılar açısından "mobil cihaz uyumlu web tasarım" büyük kolaylıktır ve tercih edilir. Mobil cihazlarda kullanımı zor web siteleri, kullanıcıyı bıktırdıkları ve kullanıcıların zaman kaybetmek istememesi gibi nedenler ile çok gerek duyulmadıkça tercih edilmezler. 


Ayrıca Dörtgen Dizayn, web sitenize ait yönetim panelinizi de mobil cihaz uyumlu olarak uygulamaktadır. Bu şekilde masa başına mahkum olmadan, akıllı telefon ve tabletleriniz ile web sitenizi istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden yönetebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu ve kullanıcılarınızın web sitenizdeki yenilik arayışları nedeni ile web sitenizin güncel olması ve kullanıcıyı bilgilendirici özgün içerik içermesi çok önemlidir. Bu sayede web siteniz sürekli güncelliğini koruyabilecektir. 
Konu ile ilgili etiketler: Web Site Yazılım, Web Tasarım

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö