menu

<< Blog Anasayfa

06
Nis

E Satış

E Satış
Günümüzde ticari rekabetin hızla artması ile firmaların ana hedefi ürün ve hizmetlerini olabildiğince potansiyel müşteriye ulaştırmak haline gelmiştir. Bunun görünen en kolay yolu ise bir e satış sitesine sahip olmaktır. E satış siteleri sayesinde, sınırlar kalkmış, gelişmiş ve güvenli ödeme ve kargo imkanları ile ürün ve hizmet satışları genele yayılabilmiştir. E satış sitelerini kullanan profesyonel kullanıcı diyebileceğimiz büyük bir kitle, hemen hemen her türlü ürün ve hizmet talebini e satış sitelerinden karşılar hale gelmiştir.

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür. E satış sitelerinin tasarım ve yazılımlarını yapan firmalar da, günümüz teknolojilerine, yazılımlarına, entegrasyonlarına ayak uydurmak durumunda kalmıştır. Sektörde giderek büyüyen bir yer kaplayan e satış sitelerinin bu kadar ön plana çıkmasını sağlayan sebep ise; ürün ve hizmet seçeneklerinin tümünün müşteriye açıkça sunulabilmesi, müşterinin konforlu ve rahat ortamından uzaklaşmadan binlerce ürün arasından dilediğini seçme şansına sahip olmasıdır.

E satış sitesine sahip olmayı düşünüyor iseniz, öncelikle bir e ticaret web sitesine sahip olmanız gerekir. Piyasada hazır e ticaret sitesi çözümleri ve özel tasarım e ticaret sitesi çözümleri bulmanız mümkündür. Pek çok seçenek arasından size uygun olanı seçebilmeniz için e satış sitenizde olmasını istediğiniz özellikleri, satış stratejilerinize göre belirlemeniz gerekir. Her e ticaret sitesi size her istediğiniz özelliği sunmayabilir. E satış sitesi sahibi olduktan sonra online ödeme alabilmeniz için gerekli sanal pos ya da ortak ödeme sistemlerinin entegrasyonlarının yapılabilmesi için bir firma sahibi olmanız gerekmektedir. E satış sitelerine kullanım ihtiyaçlarınıza göre pek çok ek entegrasyon yapılması mümkündür. Yalnız şu unutulmamalıdır ki ilk defa e ticaret sitesi işletecek iseniz, sağlam adımlarla ve gelişmeye açık bir şekilde bu işe başlamanızı öneririz. Dörtgen Dizayn olarak deneyimlerimiz sonucunda şunu belirtmek isteriz ki, e ticaret sistemlerinin yönetiminin baştan iyi şekilde planlanmaması halinde ne yazık ki başarıya ulaşmak mümkün değildir. E satış sitelerinin, web sitesi maliyetleri dışında reklam, tanıtım, geliştirme ve bunun gibi pek çok maliyet oluşturduğu da unutulmamalıdır.

E satış fikriniz var ise eminiz ki aklınızda pek çok soruda bulunmaktadır. Sorularınız ve e satış konusunda merak ettiğiniz aklınıza takılan her türlü soru için bize ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili etiketler: izmir eticaret, E-Ticaret Yazılımları, e satiş, eticaret

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Bir e-ticaret sistemi sahibi olmak ve satış yapmak istiyorsanız, fiziki bir dükkanınız olduğunda ne yapmanız gerekiyor ise daha fazlasını e-ticaret siteniz için yapmanız gerekir.

Web Dizayn kelimesi her ne kadar web tasarım ve yazılım çözümleri sektörünün genel adı olarak kullanılsa da, “dizayn” kelimesi aslında tasarım ve çizim anlamına gelmektedir. Web Dizayn aslında bir web sitesinin, bir web projesinin yani web üzerinde erkan

Web tasarım ve web yazılım tek tek incelendiğinden birbirinden farklı hizmetler olup, yönetilebilir, dinamik bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız birlikte sağlanması gereken hizmetlerdir.

Bir e-ticaret sitesine sahip olmak daha fazla potansiyel müşteri kitlesine ulaşmanızı ve satışlarınızın artmasını sağlar