menu

<< Blog Anasayfa

24
Ağu

Özel Web Proje Tasarımı ve Yazılımı Süreci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Özel Web Proje Tasarımı ve Yazılım Süreci
Özel web projelerini başarıya götüren en büyük iki etken web sitesi sahibinin sağladığı bilgiler ve bu bilgiler doğrultusunda proje üzerinde titiz bir şekilde çalışılmasıdır, bu sebeple özel web proje tasarımı ve yazılımı süreci hakkında bilmeniz gerekenler web sitesi sahibi olarak sizi bir adım daha ileriye götürecektir. Sıklıkla karşılaşılan web sitelerinden farklı özellikler ve çalışmalar içeren özel web projeleri en genel haliyle web sitesi sahibinden alınan bilgilere göre hazırlanan planlamasından, bu planın titizlikle uygulanmasından ve teknik destekten oluşur.

Özel web projelerinin tasarımı ve yazılımı süreci bir piramit şeması şeklinde düşünülebilir. Sürecin başlangıcı ve temeli, aynı zamanda en önemli basamağı, web sitesi sahibinden alınan bilgiler ve bu bilgilere göre planlama ve projelendirmenin oluşturulmasıdır. Söz konusu özel web projesi olduğu için, web sitesi sahibinin vereceği bilgiler büyük önem taşır. Bu noktada web sitesi sahibi, ne istediğini bilmeli ve profesyonel yardım ile web sitesi projesinin kesinleşmesini sağlamalıdır. Web sitesi sahibinden alınan verilere göre eksiksizce oluşturulan planın ardından, projeyi hayata geçirme çalışmaları başlar. Özel web projelerinin hayata geçirilme süreci, profesyonel çalışma gerektirir. Özel web projelerinin yazılımı ve tasarımı çalışmalarının hazırlanan plana bağlı olarak titizlikle sürdürülmesi sırasında gizliliğe önem verilir. Alanında uzmanlık gerektiren bu çalışmalar, hassasiyet ve çoğu zaman süreklilik de gerektirir. Projenin başarılı bir şekilde teslim edilmesiyle sonlanacağı düşünülen süreç, teknik destek ve danışmanlık ile devam eder.

Sıradan web sitelerinden farklı olarak, farklı işlemlerin gerçekleştirilebildiği özel web projelerinin tasarım ve yazılım süreci temelde bilgi toplama, planlama, planın uygulanması ve uygulama sonrası destek ve danışmadan oluşur. Web sitesi sahibinin sağladığı bilgi özel web projesinin en önemli bilgi kaynağını oluştururken, bu bilginin detaylı ve kesin bir plana dönüştürülmesi özel web sitesinin hayata geçirilme sürecini hızlandıran ve güçlendiren en önemli unsurdur. Özel web sitesi oluşturma süreci hazırlanan planın alanında profesyonel olan bir ekip ile titizlikle hayata geçirilmesi ile devam eder. Tasarım ve yazılımın sonlandırmasının ardından, sağlanan teknik destek, reklam hizmetleri, ve diğer tanıtım hizmetleri ile özel web projesi sürdürülür.
Konu ile ilgili etiketler: Web Tasarım, Web Site Yazılım

Blog Araması

Öne Çıkanlar

E-ticaret sitesi maliyetleri, eticaret sitenizde olmasını istediğiniz özelliklere, tasarım durumuna ve yapılacak ilave yazılım entegrasyonlarına göre belirlenmektedir. Size en uygun e-ticaret çözümleri için firmamız ile iletişime geçebilrisiniz.

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

Alışveriş sitesi kurma yani bir e-ticaret sitesi açma işlemleri giderek kolaylaşmış, bu hizmeti veren firmalar sayı olarak oldukça fazlalaşmıştır.

Web Dizayn kelimesi her ne kadar web tasarım ve yazılım çözümleri sektörünün genel adı olarak kullanılsa da, “dizayn” kelimesi aslında tasarım ve çizim anlamına gelmektedir. Web Dizayn aslında bir web sitesinin, bir web projesinin yani web üzerinde erkan