menu

<< Blog Anasayfa

04
Nis

Web Dizayn

web-dizayn

Web Dizayn kelimesi her ne kadar web tasarım ve yazılım çözümleri sektörünün genel adı olarak kullanılsa da, "dizayn” kelimesi aslında tasarım ve çizim anlamına gelmektedir.  Web Dizayn aslında bir web sitesinin, bir web projesinin yani web üzerinde erkanınız aracılığı ile gördüğünüz bir sayfanın tasarlanması anlamında kullanılır.

Web sitelerinin yapım aşamalarından biri olan web dizayn, planlanan bir web projesinin, istediğiniz renkler, istediğiniz modüller ve sistemin çalışmasında kullanılacak diğer elementler ile birlikte uygun tasarım programlarında sıfırdan çizilmesi anlamına gelir. Elde edilen görüntü aslında bir görseldir ve bu görsel daha sonra yazılım aşamasında yazılımcılar tarafından kodlara yani web tarayıcılarının çözebileceği yazılım diline dökülür.

Web Dizayn konusunda dikkat edilmesi gereken belirli noktalar ve uygulanması gereken belirli prosedürler bulunmaktadır. Özellikle mobil uyumlu web sitelerinin öneminin giderek anlaşılması ile birlikte, teknik değerlendirmelerin yanı sıra kullanıcıya web sitesinin kullanımını kolaylaştıracak ve rahat hareket etmesini sağlayacak etmenlerinde sunulması gerekir. Bir web sitesinde renkler, araçlar, özellikler ve hatta kullanılacak görseller itina ile planlanmalı ve tasarıma aktarılmalıdır. Özellikle kurumsal sitelerde kurumsal kimliğe uygun renkler ve firma ruhunu yansıtacak genel yapı tercih edilmelidir.

Web siteleri, firmanızı, kendinizi, yaptığınız işi, hizmetlerinizi, ürünlerinizi ve size ait tüm bilgileri sizi hiç tanımayan, sizinle daha önce hiç tanışmamış insanlara, kullanıcılara tanıtabilmeniz için ilk basamaktır. Web kullanıcıları, ihtiyaç duydukları pek çok ürün ve hizmeti, arama motorları üzerinde ilgili aramaları yaparak bulup gezdikleri web siteleri arasından seçim yaparak satın almaktadır. Web sitenizin tasarımı bu nedenle çok önemlidir. Kişiler üzerinde ilk etkiyi bırakacak olan nokta web sitenizin tasarımıdır.

Pek çok kişi ve firma başta ücretleri sebebi ile hazır web dizaynlarını tercih etse de bu verdikleri kararın aslında ne kadar yanlış olduğunu gelişmeye ve büyümeye çalıştıklarında anlamaktadır. Hazır bir web tasarım hiçbir zaman sizin ve firmanızın kişiliğini, özelliklerini ve vadettiği hizmet anlayışını yansıtamaz. Kısa süreli kullanımlar için hazır web tasarımları uygun olsa da özellikle kurumsal bir yapınız var ise ve firmanızın diğer web tasarımları arasından sıyrılmasını istiyor iseniz özel web dizayn çalışması yaptırmanız germektedir.

Web Dizayn konusunda daha fazla bilgi almak, Dörtgen Dizayn olarak yaptığımız web dizayn çalışmalarının detayları konusunda bizimle görüşmek isterseniz, dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz

Konu ile ilgili etiketler: web dizayn, web siteleri, web tasarım, dortgendizayn

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö