menu

<< Blog Anasayfa

01
Eyl

Web Sitelerinde Arama Motoru Optimizayonu (SEO) Neden Gereklidir?

Web Site Arama Motoru Optimizasyonu
Seo, yani Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonu neden gereklidir sorusuna cevap arayalım istedik. Günümüzde internet üzerinden pazarlama ve satışın artışı, internet kullanımının artmasına paralel olarak büyüme göstermektedir.
Gözle görülür bu büyüme karşısında oluşan rekabet ortamı her geçen gün daha da artan bir ivme kazanmıştır.  Seo; kısa ve öz olarak online popülarite işlemlerinin bütünüdür. Bu bağlamdaki amaçlar firmanın yapısına, satış yaptığı ürün ve kategoriye ya da projesel çalışan bir firma ise reklam gücüne bağlı olarak değişkenlikler gösterir.

Seo hizmeti gerekliliğin karşıladığı temel esaslara gelelim.  Seo hizmeti ile birçok web site yaptırma aşamasındaki firma sahibi gibi ilk sorunuz olan "ilk sayfada kaç zamanda çıkarım” sorusuna cevap almanız kolaylaşacaktır. Şöyle ki; firmanızın yada üretici ise tesisinizin ürettiği ürünlerin kısacası satışa yada sunuşa konu ürünün arama motorlarında nasıl aratıldığı hangi anahtar kelimeler kullanıldığı titizlikle araştırılır ve bu hizmet ile web sitenizin oluşumu esnasındaki girişlerinizde bu anahtar kelimeler gözetilerek optimizasyon sağlanır.

Ziyaretçi sayısını arttırmak, web siteniz üzerinden firmanıza geri dönüşlerin sayısını arttırmak, firmanızın maddi ve manevi değerlerini korumak, markanızın bilinirliliğini arttırmak, firmanızın hedef kitlesi ile doğru ve güvenli bağlantılar kurmanızı sağlamak, reklam hedefleriniz doğrultusunda performans arttırıcı etki yaratmak gibi birden çok talebe karşılık verir Seo hizmeti.

Tüm bu hizmetlerin karşılanabilmesi için arka planda etkin bir çalışma mevcuttur. Web sitenize ya da e-ticaret sitenize konu tüm kelimelerin neredeyse tek tek uyumluluğu, doğru hedef kitle etkileşimi, arama motorlarındaki aranma şekillerine göre doğru anahtar kelime seçimleri başlı başına emek ve özen gerektiren işlerdir.

Seo hizmeti sektöre yada firmaya göre değişir ve yapılması gereken işlemleri standartlaştırmak doğru değildir. Online sistem üzerinde ürün, proje satışı yapıyor olsanız da fikir üretip etkileşim sağlamak gibi bir hedefiniz dahi olsa bu hizmetten yararlanmanız da fayda olacaktır. Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında ulaşmak istediğin seviye için alacağınız SEo hizmeti içi, bu sitelerin listeleme mantığını çok iyi bilen kişi yada kurumlarla çalışmak gerekir. Arama motoru optimizasyonu yapılırken, Google’ın işe aldığı dünyanın en başarılı mühendisleriyle baş etmeye çalışıldığı unutulmamalıdır.

Konu ile ilgili etiketler: SEO

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Bir e-ticaret sitesine sahip olmak daha fazla potansiyel müşteri kitlesine ulaşmanızı ve satışlarınızın artmasını sağlar

Web sitelerini tasarım ve yazılımlarının yanısıra, arama motoru optimizasyonları da özellikle günümüzde ayrı bir sektör haline gelmiş ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılmaya başlanmıştır.

Alışveriş sitesi kurma yani bir e-ticaret sitesi açma işlemleri giderek kolaylaşmış, bu hizmeti veren firmalar sayı olarak oldukça fazlalaşmıştır.

Dörtgen Dizayn olarak gerçekleştirdiğimiz kurumsal web tasarım işlerinde ilk olarak firmanızı, çalışma şeklini, hedeflerini, amaçları anlamaya çalışırız. Kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarak bir tasarım ile başlamakta kurumsal web tasarımın ilk adımını