menu

<< Blog Anasayfa

01
Eyl

Web Sitelerinde Arama Motoru Optimizayonu (SEO) Neden Gereklidir?

Web Site Arama Motoru Optimizasyonu
Seo, yani Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonu neden gereklidir sorusuna cevap arayalım istedik. Günümüzde internet üzerinden pazarlama ve satışın artışı, internet kullanımının artmasına paralel olarak büyüme göstermektedir.
Gözle görülür bu büyüme karşısında oluşan rekabet ortamı her geçen gün daha da artan bir ivme kazanmıştır.  Seo; kısa ve öz olarak online popülarite işlemlerinin bütünüdür. Bu bağlamdaki amaçlar firmanın yapısına, satış yaptığı ürün ve kategoriye ya da projesel çalışan bir firma ise reklam gücüne bağlı olarak değişkenlikler gösterir.

Seo hizmeti gerekliliğin karşıladığı temel esaslara gelelim.  Seo hizmeti ile birçok web site yaptırma aşamasındaki firma sahibi gibi ilk sorunuz olan "ilk sayfada kaç zamanda çıkarım” sorusuna cevap almanız kolaylaşacaktır. Şöyle ki; firmanızın yada üretici ise tesisinizin ürettiği ürünlerin kısacası satışa yada sunuşa konu ürünün arama motorlarında nasıl aratıldığı hangi anahtar kelimeler kullanıldığı titizlikle araştırılır ve bu hizmet ile web sitenizin oluşumu esnasındaki girişlerinizde bu anahtar kelimeler gözetilerek optimizasyon sağlanır.

Ziyaretçi sayısını arttırmak, web siteniz üzerinden firmanıza geri dönüşlerin sayısını arttırmak, firmanızın maddi ve manevi değerlerini korumak, markanızın bilinirliliğini arttırmak, firmanızın hedef kitlesi ile doğru ve güvenli bağlantılar kurmanızı sağlamak, reklam hedefleriniz doğrultusunda performans arttırıcı etki yaratmak gibi birden çok talebe karşılık verir Seo hizmeti.

Tüm bu hizmetlerin karşılanabilmesi için arka planda etkin bir çalışma mevcuttur. Web sitenize ya da e-ticaret sitenize konu tüm kelimelerin neredeyse tek tek uyumluluğu, doğru hedef kitle etkileşimi, arama motorlarındaki aranma şekillerine göre doğru anahtar kelime seçimleri başlı başına emek ve özen gerektiren işlerdir.

Seo hizmeti sektöre yada firmaya göre değişir ve yapılması gereken işlemleri standartlaştırmak doğru değildir. Online sistem üzerinde ürün, proje satışı yapıyor olsanız da fikir üretip etkileşim sağlamak gibi bir hedefiniz dahi olsa bu hizmetten yararlanmanız da fayda olacaktır. Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında ulaşmak istediğin seviye için alacağınız SEo hizmeti içi, bu sitelerin listeleme mantığını çok iyi bilen kişi yada kurumlarla çalışmak gerekir. Arama motoru optimizasyonu yapılırken, Google’ın işe aldığı dünyanın en başarılı mühendisleriyle baş etmeye çalışıldığı unutulmamalıdır.

Konu ile ilgili etiketler: SEO

Blog Araması

Öne Çıkanlar

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.