menu

<< Blog Anasayfa

01
Eyl

Web Sitelerinde Arama Motoru Optimizayonu (SEO) Neden Gereklidir?

Web Site Arama Motoru Optimizasyonu
Seo, yani Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonu neden gereklidir sorusuna cevap arayalım istedik. Günümüzde internet üzerinden pazarlama ve satışın artışı, internet kullanımının artmasına paralel olarak büyüme göstermektedir.
Gözle görülür bu büyüme karşısında oluşan rekabet ortamı her geçen gün daha da artan bir ivme kazanmıştır.  Seo; kısa ve öz olarak online popülarite işlemlerinin bütünüdür. Bu bağlamdaki amaçlar firmanın yapısına, satış yaptığı ürün ve kategoriye ya da projesel çalışan bir firma ise reklam gücüne bağlı olarak değişkenlikler gösterir.

Seo hizmeti gerekliliğin karşıladığı temel esaslara gelelim.  Seo hizmeti ile birçok web site yaptırma aşamasındaki firma sahibi gibi ilk sorunuz olan "ilk sayfada kaç zamanda çıkarım” sorusuna cevap almanız kolaylaşacaktır. Şöyle ki; firmanızın yada üretici ise tesisinizin ürettiği ürünlerin kısacası satışa yada sunuşa konu ürünün arama motorlarında nasıl aratıldığı hangi anahtar kelimeler kullanıldığı titizlikle araştırılır ve bu hizmet ile web sitenizin oluşumu esnasındaki girişlerinizde bu anahtar kelimeler gözetilerek optimizasyon sağlanır.

Ziyaretçi sayısını arttırmak, web siteniz üzerinden firmanıza geri dönüşlerin sayısını arttırmak, firmanızın maddi ve manevi değerlerini korumak, markanızın bilinirliliğini arttırmak, firmanızın hedef kitlesi ile doğru ve güvenli bağlantılar kurmanızı sağlamak, reklam hedefleriniz doğrultusunda performans arttırıcı etki yaratmak gibi birden çok talebe karşılık verir Seo hizmeti.

Tüm bu hizmetlerin karşılanabilmesi için arka planda etkin bir çalışma mevcuttur. Web sitenize ya da e-ticaret sitenize konu tüm kelimelerin neredeyse tek tek uyumluluğu, doğru hedef kitle etkileşimi, arama motorlarındaki aranma şekillerine göre doğru anahtar kelime seçimleri başlı başına emek ve özen gerektiren işlerdir.

Seo hizmeti sektöre yada firmaya göre değişir ve yapılması gereken işlemleri standartlaştırmak doğru değildir. Online sistem üzerinde ürün, proje satışı yapıyor olsanız da fikir üretip etkileşim sağlamak gibi bir hedefiniz dahi olsa bu hizmetten yararlanmanız da fayda olacaktır. Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında ulaşmak istediğin seviye için alacağınız SEo hizmeti içi, bu sitelerin listeleme mantığını çok iyi bilen kişi yada kurumlarla çalışmak gerekir. Arama motoru optimizasyonu yapılırken, Google’ın işe aldığı dünyanın en başarılı mühendisleriyle baş etmeye çalışıldığı unutulmamalıdır.

Konu ile ilgili etiketler: SEO

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Özel e-ticaret web sitelerinde, e-ticaret sitesi tasarımı ve yazılımı tamamen istediğiniz özellikleri sağlayacak şekilde ve sizin talep ve beğenileriniz doğrultusunda gerçekleştirilir.

Mobil uyumlu web tasarım yani responsive web tasarım, bir web sitesinin görüntülendiği cihaz ekran boyutuna göre uygun şekilde düzgün görüntülenmesi için yapılan tasarım ve yazılım işlemleridir.

Profesyonel web tasarım, bir web sitesinin ya da bir web projesinin, tasarım ve yazılım konusunda kurumsal deneyim sahibi bir web tasarım firması tarafından, sektörel deneyim ve bilgileri doğrultusunda ortaya çıkartılmasıdır.

İzmir’de web tasarım hizmeti alabileceğiniz pek çok profesyonel web tasarım ajansı hizmet vermektedir. Web tasarım ve yazılım sektöründe İzmir web tasarım firmalarının tercih edilmesinin en büyük sebebi ise İstanbul, Ankara gibi şehirlere nazaran ...