menu

<< Blog Anasayfa

17
Nis

Alışveriş Sitesi Kurmak

Alışveriş Sitesi Kurmak
Alışveriş sitesi olarak bilinen e-ticaret siteleri, günümüzde alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ile popülerliğini arttırmış pek çok firma için web üzerinde ürün ve hizmet satışı yapmak, daha fazla müşteriye ulaşabilmek ve daha fazla satış yapabilmek için dijital bir yol haline gelmiştir. Alışveriş sitesi kurmaktaki temel amaç satışları arttırmak ve buna bağlı olarak daha fazla kazanç sağlayabilmektir.

Alışveriş sitesi kurma yani bir e-ticaret sitesi açma işlemleri giderek kolaylaşmış, bu hizmeti veren firmalar sayı olarak oldukça fazlalaşmıştır. Alışveriş sitelerinde dikkat edilmesi gereken en başlıca konular, tercih edeceğiniz sitenin kolay kullanılabilir olması ve online ödeme kullanılacağı için yeterli derecede güvenli olası gerektiğidir. Bir alışveriş sitesi açmak isteyen kişilerin genellikle ortak talepleri; kolay ürün ekleme, sanal pos yada ortak ödeme sistemi entegrasyonu, kullanıcılara ürün ve hizmetleri anlaşılır ve açık şekilde sunan bir tasarım, satış işlemlerinin kolay ve anlaşılır olması, hediye kuponu tanımlayabilme, kolay kargo özellik yönetimi özelliklerdir. Gelişmiş sistemlerde ise öne çıkan özellikler fatura modülü, muhasebe programları entegrasyonları, kargo entegrasyonları, ortak pazaryeri entegrasyonları gibi özelliklerdir.

Eticaret sistemleri maliyetli sistemlerdir. Bir e-ticaret sitesine yapacağınız yatırımların en büyük kısmını ise tanıtım ve reklam maliyetleri oluşturur. Şunu belirtmek isteriz ki hiçbir eticaret sitesi spesifik ve kolay bulunmayan bir ürün satmadığı sürece reklamsız başarıya ulaşamaz. Buna en güzel örnek, en bilinen en tanınmış e-ticaret sitelerinin, en büyük markaların bile tüm ağlarda sürekli reklam veriyor olmasıdır.

Alışveriş siteleri hazır ya da özel tasarım olarak uygulanabilmektedir. Hazır e-ticaret siteleri genellikle daha öncesinde bir eticaret sistemi yönetimi konusunda deneyim yaşamamış, ilk kurulum maliyetlerini daha düşük seviyelerde tutmak isteyen kişi ve firmalar için uygundur. Web sitesi için yapacağınız yatırımı aza indirmek ilk tanıtım reklam maliyetleriniz için bütçe ayırabilmenizi kolaylaştırır. Piyasada bir eticaret sistemi için gereken tüm özellikleri barındıran hazır e-ticaret sistemleri bulmak mümkündür. Doreticaret hazır e-ticaret sitesi de bunlardan biridir. Firmamız Dörtgen Dizayn tarafından yazılımı gerçekleştirilmiş hazır eticaret sitemiz gelişmiş özellikleri ile sunulmaktadır.

Özel tasarım alışveriş siteleri ise tasarımlarının sizin istek ve taleplerinize göre tasarlanması ile ortaya çıkar. Özel tasarım eticaret sitelerinin maliyetleri yüksek olup bu işle daha öncesinde uğraşmış profesyonel firmalar ya da yatırım maliyetleri yüksek olan firmalar için uygundur.  Dörtgen Dizayn olarak 2008 yılından bu yana eticaret sistemleri tasarım ve yazılımları gerçekleştirmekteyiz. Deneyimlerimiz ile tüm süreç boyunca ve sonrasında yanınızda olarak sizlere en iyi desteği vermeyi hedefliyoruz. Alışveriş sitesi kurma, bir e-ticaret sitesine sahip olma konusundaki tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili etiketler: alışveriş sitesi kurmak, eticaret sitesi, özel tasarım eticaret

Blog Araması

Öne Çıkanlar

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.