menu

<< Blog Anasayfa

24
Nis

E-ticaret

E-ticaret
Elektronik Ticaret kelimesinin kısaltılmış ve sektörel hali olarak kullanılan e-ticaret kelimesi, elektronik ortamda yapılan alım-satım işlemleri olarak tanımlanır. Zaman konusunu herkes için kısıtlı hale geldiği günümüzde kişiler alışveriş için zaman kaybetmek istememekte bunun yerine talep ettikleri ürün ve hizmetleri elektronik olarak temin etmenin yoluna gitmektedir. Rekabetin artması ve fiziksel dükkanların sadece belirli kişi ve kitlelere hitap etmesi sonucunda da satışların sınırlı kalması nedeni ile, firmalar daha geniş kitlelere ulaşma yoluna gitmeye çalışmaktadır. Bunun en kolay yolu e-ticaret sistemleridir. E-ticaret sistemleri ise giderek daha karmaşık ve yoğun özelliklere sahip sistemler haline gelmiş ve kullanıcıların talepleri doğrultusunda giderek daha yoğun bir şekilde gelişmektedir.
 
E-ticaret sistemlerinin günümüzde bu kadar artmasının en başlıca sebebi, güven konusunda yapılan teknolojik gelişmelerdir. Kredi kartı bilgilerinin ve kişisel bilgilerin talebi doğrultusunda yapılan alışverişlerde kullanıcıların yaşadığı en büyük tereddüt bu bilgilerin başka amaçlar ile kullanılması ihtimalidir. Gerek devlet tarafından konulan kanunlar ve ödeme sistemlerinde alınan güvenlikler ve yazılımsal güvenliğin artması ile şu anda alışveriş işlemleri çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok kişi standart ihtiyaçlarını, hatta market alışverişlerini bile e-ticaret sistemleri üzerinden gerçekleştirmektedir. Zaman ve maliyet konusunda hem satıcılar hem de alıcılar açısından ciddi tasarruf sağlayan e-ticaret sistemleri, kargo sistemlerinin de gelişmesi ile daha az yorucu hale gelmiştir.

E-ticaret sistemlerinde güven konusunun ardından ön plana çıkan diğer bir özellik kolay kullanımdır. Senelerdir aktif olan ve çok kullanılan e-ticaret sistemleri nedeni ile kullanıcılar belirli bir tarzda alışveriş etme yetisi kazanmıştır. E-ticaret sistemlerinin genel olarak birbirine benzemesinin nedeni budur. Önemli olan bu kolaylığın e-ticaret sistemini yöneten kişiler için de geçerli olmasıdır. Sürekli takip gerektiren sistemler olduğundan, yönetimleri ve takipleri esastır. Ürünlerinizin, ürün fiyatlarının, stokların sürekli güncellenmesi ve takip edilmesi gerekir. Gelişmiş e-ticaret sistemlerinden ürün, fiyat, stok gibi bilgiler çeşitli muhasebe programlarına entegre edilerek otomatik hale getirilebilir.

Başarı e-ticaret sistemleri incelendiğinde buluştukları ortak özellikler, iyi bir e-ticaret sistemi, sürekli yönelim, sürekli planlama ve geliştirme, tanıtım ve reklamdır. Dörtgen Dizayn olarak e-ticaret konusundaki tüm deneyimlerimizi DoreTicaret Hazır Eticaret sistemimizde sizin için bir araya getirdik. Özellikle e-ticarete yeni başlayacak kişi ve firmalar için önerdiğimiz hazır e-ticaret sistemlerimizin yanı sıra özel tasarım yazılım e-ticaret sistemlerini de hayata geçirmekteyiz. E-ticaret konusunda aklınızda pek çok soru olduğunu biliyoruz, Dörtgen Dizayn Eticaret sistemleri hakkında bilgi almak isterseniz bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili etiketler: eticaret, Dortgen Dizayn Eticaret, Eticaret Sitesi

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.