menu

<< Blog Anasayfa

23
Ağu

E-ticaret sitesinin olmazsa olmazları

E-ticaret sitesinin olmazsa olmazları
İnternet üzerinden satışlarınızı yaptığınız e-ticaret sitenizin olmazsa olmazları vardır. Gelin detayları ile bunları sıralayalım.
Müşteri sitenin neresinde olduğunu bilmelidir. Şöyle ki bu konuda genelde sayfaların sağ tarafı kullanılır. Bulunduğu kategori ya da sayfa adının açık olarak görülmesi gerekir. Çünkü müşteriniz aradığı şeyi bulabileceği ya da aradığına ek olarak seçenek oluşturabileceği kategoriyi bilmek isteyecektir.
  • Müşteriler çoğunlukla filtreleme ve sıralama özelliğinden yararlanmak ister. Sizde bu filtreleme seçenekleriniz dar bırakmayın. Mesela; sadece fiyat filtresi yaptırırsanız müşteriyi sadece bu konuda bilgilendiriyormuşsunuz imajı verirsiniz. Filtreleme seçenekleri geniş tutun. Puana göre, en çok satana göre, fiyata göre, popülarite gibi filtrelemeleri mutlaka bulundurun.
  • Yine aynı şekilde arama daraltma seçeneği bulundurun. Bedene göre, renge göre, ebata göre gibi farklı daraltma seçenekleri sunun.
  • Ürün fotoğraflarınızı olabildiğince çok tutun. Müşteri alacağı ürünü farklı ürünlerle kıyaslamak isteyeceğinden sizin görsel olarak sunacağınız farklılık alım gücünü arttıracaktır.
  • Ürün detayları açıklayıcı ve detaylı olarak belirtin. Basit bir ürün hakkında bile müşterileriniz fazlasıyla bilgi edinmek isteyecektir.
  • Mümkün olduğunca tüm bankalar ile çalışmaya gayret gösterin. Seçeneğin ne kadar çok olduğunun siz de farkındasınız. Bunu avantaja çevirin.
  • Olmamasına rağmen varmış gibi ürün listeletmeyin. Yani stok durumunuz güncel tutun. Bu konuda mutlaka sizin alt yapınızı destekleyecek yazılımlar tercih edin. Ya da alt yapınız mutlaka geliştirin.
  • Sipariş durumunu e- posta ile bildirin. Bu konuda sms ya da e-posta seçeneklerini geliştirmiş yazılımlar tercih edebilirsiniz. Bu sizin faydanıza olacaktır. Müşteri siparişinin durumunu bilmek isteyecektir. Aksi takdirde güvensiz bir ortam söz konusu olabilir.
  • Siteniz içerisinde sipariş takip etme menüsünü mutlaka bulundurun. Müşteriler siparişlerinin nerede olduğunu ve durumunu bilmek isteyecektir.
Sitenizin kolay kullanılabilir olmasına dikkat edin. Kullanıcıyı yönlendiren, boşu boluna gezdirmeyene, aradığını kolay bulduran, arayışına alternatifler oluşturmasını sağlayan siteler hep daha çok rağbet görmüştür. İşlerinizi hızlı ve güvenilir olarak çözebilecek, kendini güncelleyebilen, depo ve stok kontrollerini yapabileceğiniz, sanal POS entegresi olan ve mümkünse sorunsuz hizmet sağlayan kaliteli ve güvenilir yazılımlar tercih ediniz. Böyle bir arayıştaysanız sizleri Dörtgen Dizayn'a bekleriz.

Konu ile ilgili etiketler: eticaret, izmir eticaret

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.