menu

<< Blog Anasayfa

23
Ağu

E-ticaret sitesinin olmazsa olmazları

E-ticaret sitesinin olmazsa olmazları
İnternet üzerinden satışlarınızı yaptığınız e-ticaret sitenizin olmazsa olmazları vardır. Gelin detayları ile bunları sıralayalım.
Müşteri sitenin neresinde olduğunu bilmelidir. Şöyle ki bu konuda genelde sayfaların sağ tarafı kullanılır. Bulunduğu kategori ya da sayfa adının açık olarak görülmesi gerekir. Çünkü müşteriniz aradığı şeyi bulabileceği ya da aradığına ek olarak seçenek oluşturabileceği kategoriyi bilmek isteyecektir.
  • Müşteriler çoğunlukla filtreleme ve sıralama özelliğinden yararlanmak ister. Sizde bu filtreleme seçenekleriniz dar bırakmayın. Mesela; sadece fiyat filtresi yaptırırsanız müşteriyi sadece bu konuda bilgilendiriyormuşsunuz imajı verirsiniz. Filtreleme seçenekleri geniş tutun. Puana göre, en çok satana göre, fiyata göre, popülarite gibi filtrelemeleri mutlaka bulundurun.
  • Yine aynı şekilde arama daraltma seçeneği bulundurun. Bedene göre, renge göre, ebata göre gibi farklı daraltma seçenekleri sunun.
  • Ürün fotoğraflarınızı olabildiğince çok tutun. Müşteri alacağı ürünü farklı ürünlerle kıyaslamak isteyeceğinden sizin görsel olarak sunacağınız farklılık alım gücünü arttıracaktır.
  • Ürün detayları açıklayıcı ve detaylı olarak belirtin. Basit bir ürün hakkında bile müşterileriniz fazlasıyla bilgi edinmek isteyecektir.
  • Mümkün olduğunca tüm bankalar ile çalışmaya gayret gösterin. Seçeneğin ne kadar çok olduğunun siz de farkındasınız. Bunu avantaja çevirin.
  • Olmamasına rağmen varmış gibi ürün listeletmeyin. Yani stok durumunuz güncel tutun. Bu konuda mutlaka sizin alt yapınızı destekleyecek yazılımlar tercih edin. Ya da alt yapınız mutlaka geliştirin.
  • Sipariş durumunu e- posta ile bildirin. Bu konuda sms ya da e-posta seçeneklerini geliştirmiş yazılımlar tercih edebilirsiniz. Bu sizin faydanıza olacaktır. Müşteri siparişinin durumunu bilmek isteyecektir. Aksi takdirde güvensiz bir ortam söz konusu olabilir.
  • Siteniz içerisinde sipariş takip etme menüsünü mutlaka bulundurun. Müşteriler siparişlerinin nerede olduğunu ve durumunu bilmek isteyecektir.
Sitenizin kolay kullanılabilir olmasına dikkat edin. Kullanıcıyı yönlendiren, boşu boluna gezdirmeyene, aradığını kolay bulduran, arayışına alternatifler oluşturmasını sağlayan siteler hep daha çok rağbet görmüştür. İşlerinizi hızlı ve güvenilir olarak çözebilecek, kendini güncelleyebilen, depo ve stok kontrollerini yapabileceğiniz, sanal POS entegresi olan ve mümkünse sorunsuz hizmet sağlayan kaliteli ve güvenilir yazılımlar tercih ediniz. Böyle bir arayıştaysanız sizleri Dörtgen Dizayn'a bekleriz.

Konu ile ilgili etiketler: eticaret, izmir eticaret

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Kurumsal, büyümeye açık ve geleceğe yatırım yapmak isteyen firmalar için özel tasarım bir web sitesine sahip olmak rakiplerinden sıyrılıp internet ortamında ön plana çıkabilmek için gereklidir.

Hazır web siteleri, belirli sektörlerde, sektörün bir web sitesinden beklediği ihtiyaçların belirlenmesinin ardından tasarımı ve yazılımı bu özelliklere göre gerçekleştirilmiş web siteleridir.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

E-ticaret sistemleri, günümüzde ürün ve hizmet alım satım işlemlerinin internet üzerinden yapılmasının yaygınlaşması ile ön plana çıkmış özel yazılımlarıdr. Hazır ve özel tasarım e-ticaret sistemleri ile siz de ürün ve hizmetlerinizi hemen satın.