menu

<< Blog Anasayfa

24
Ağu

Yedi Maddede Kullanıcı Dostu Web Tasarım ve Yazılım

Kullanıcı Dostu Web Site Tasarım ve Yazılımı
Web sitesi sahipleri veya web sitesi sahibi olmak isteyenler 7 maddede kullanıcı dostu web tasarım ve yazılım ile web sitelerini en etkili hale getirebilir ve web sitelerinden en yüksek verimi alabilirler. Web sitesi sahiplerinin kendilerini en iyi şekilde ifade ettiği web sitelerinin amacına ulaşabilmesi, ancak web sitesinin kullanıcı dostu olması ile mümkündür.  Peki, 7 maddede kullanıcı dostu web sitesi nedir, nasıl olmalıdır?

1.    Hızlıdır, yüksek performans gösterir.
Web sitenizin hızlı olması, kullanıcıların sitenizi ziyaret ederken dikkat edeceği ilk özelliktir. Siteye giriş yapıldığında, hızla yüklenen bir web sitesi sayesinde ilk izleniminiz hiç şüphesiz olumlu olacaktır.

2.    Anlaşılırdır, kullanıcıyı içine çeker.
Kullanıcılar web sitenizi, sizi tanımak ya da hizmetiniz hakkında bilgi almak için ziyaret ediyor olabilir. Kullanıcılara anlaşılır ve kısa bilgiler vererek başlarsanız, kullanıcıyı gittikçe sitenizin içine çekersiniz. Öncelikle kısa ve anlaşılır açıklamalar ile başlamak, sonrasında daha uzun ve derin bilgiler vermek kullanıcı için en yararlısıdır.

3.    Kullanıcıların akıllarındaki soruları henüz sorular sorulmadan yanıtlar.
Kullanıcılar siteyi kullanırken, bir bölümden diğerine geçerken akıllarında oluşan soruların cevabını almalı ya da Sıkça Sorulan Sorular bölümünde sorularının cevaplarını bulabilmelidirler. Web sitesi sahibi ise henüz siteyi oluştururken, kendini kullanıcının yerine koymalı ve sorulabilecek soruları düşünmelidir.

4.    Tasarımıyla kullanıcıyı etkiler.
Sade, modern, şık tasarımıyla kullanıcıları etkilemek görece kolaydır.  Web sitesi sahibi, web sitesinin kimliğini en iyi şekilde yansıtacak ve verdiği bilgileri en iyi şekilde sunacak bir kendine özgü bir tasarım kullanmalıdır. Kendini, firmasını, hizmetini kapsamlı bir şekilde tanımalı ve en güçlü özelliklerini en etkileyici şekilde gösterecek bir web tasarım projesi oluşturmalıdır.

5.    Kullanıcıya seslenir.
Web sitesi oluştururken, sitenin son derece etkili bir iletişim platformu olması göz önünde bulundurulmalıdır. Web sitesi sahibi, kendisini ve hizmetini tanıtırken kullanıcıya seslenmelidir.

6.    Kendine güvenen web sitesidir.
Kendinizi ve hizmetlerinizi tanıtırken ne kadar kendinize güveniyorsunuz, bu yüzden web sitenizin de kendisine güvenmesini sağlamalısınız. Profesyonel olarak sürdürülen web tasarım ve yazılım projeleriyle, web sitenizin her sayfasında, eklentisinde, yardımcı araçlarda ve hatta hata sayfalarında bile kendine güvenen bir site oluşturabilirsiniz.

7.    Bilgiye kolay ulaşım sağlar.
Web sitenize giren kullanıcı, aradığı bilgilere kolaylıkla ulaşabilmelidir. Açıklayıcı görseller ve sade bir tasarımla desteklediğiniz bilgilerin kullanıcılar tarafından rahatlıkla ulaşılabilmesi için yardımcı araçlar kullanabilirsiniz.
Konu ile ilgili etiketler: Web Tasarım, Web Site Yazılım

Blog Araması

Öne Çıkanlar

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.