menu

<< Blog Anasayfa

13
Tem

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı
Kurumsal web siteleri, firma profillerini ortaya çıkaran, sadece bir kartvizit olmaktan uzak, firma ruhunu ortaya çıkaran web siteleridir. Eskiden sadece ürün ve hizmet tanıtmak için kullanılan kurumsal web siteleri şu anda müşterilerine ve potansiyel ziyaretçilerine çok daha özellik sunar hale gelmiştir. Kurumsal web sitesi tasarımı konusu da gün geçtikçe gelişmiş ve firmalara özel konsept web sitesi tasarımlarına dönmüştür.

Kurumsal web sitesi tasarımı yapmanın ilk adımı, firma tasarımdan talep edilen istek ve özelliklerin net bir şekilde ortaya çıkarılmasıdır. Web site tasarımlarında amaçlar, hedefler ve web sitesinde olması gereken özellikler anlaşılmadığında ve iyi bir projelendirme yapılmadığında ortaya çıkacak sonuç ne yazık ki uzun dönem kullanılabilecek sağlıklı bir web sitesi olmayacaktır. İstenilen kurumsal web sitesinin özellikleri belirlenip detaylı projelendirme yapıldıktan sonra web sitesi tasarımına başlanır. Firma sitelerinde hazır tasarımlardan uzak durmak ve firma ruhunu yansıtacak tasarımlar gerçekleştirmek önemlidir. Çoğu zaman firmanın hitap ettiği kitle ve bu kitlenin davranış özellikleri belli olduğundan bu davranış tiplerinden esinlenerek kişilerin rahat kullanabileceği web sitesi ortaya çıkartmak ana hedef olmalıdır. Bu arada potansiyel kitle davranışları da değerlendirip ilgi çekici özellikle ile de yeni müşteriler kazandırılabilir.

Kurumsal web sitelerin yazılımı, yapılan tasarımı ve istenilen dinamik özellikleri destekleyici bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Sadece ürün ve hizmet tanıtımı yapmanın yanı sıra, web site kullanıcılarının aktif katılımı ile de gerçekleştirilebilecek faaliyetler, anketler, formlar, konum paylaşımına yönelik aktiviteler (en yakın ofis, bayi v.b.),  yorumlar gibi pek çok alan da kullanılabilir. Kurumsal web sitelerinde yazılımı yapılacak bir yönetim paneli web site yönetimi dinamik hale getirilir. Bunun amacı web site içeriğini sürekli güncel tutabilmektir. Arama motorlarının davranışları incelendiğinde aktif ve özgün olmayan sitelerin hızla arama motoru sonuçlarında geri plana atıldığı görülmektedir. Kurumsal bir web sitesi yaptırmış olsanız bile, kullanıcılarınıza bilgi verici yazılar ile sitenizin içeriğini sürekli desteklemeniz gerekmektedir.

Kurumsal web sitelerinin kullanım ömürlerinin sonra ermesinin en büyük nedeni tüm tasarım ve yazılım koşulları doğru gerçekleşse bile, şirket içerisinde web site içeriği konusunda bir görevlendirme yapılamadığından web site içeriğinin pasif ve günümüze hitap etmeyen şekilde kalması, site özelliklerinin ve tasarımının tam olarak ortaya çıkmasının önüne geçer.

Dörtgen Dizayn İzmir’de verdiği web tasarım ve yazılım faaliyetleri ile 500’den fazla kurumsal firmaya 11 yıllık deneyimi süresince hizmet vermiştir. Gerek kurumsal web site tasarım ve yazılımları gerekse kurumsal web site içerik danışmanlığı hizmetleri ile şirketinizi bir adım öne taşımayı hedefleyen firmamız, teknik destek hizmetleri ile de sürekli sizin yanınızdadır.

Konu ile ilgili etiketler: Web Sitesi Tasarımı, İzmir Web Tasarım, kurumsal web tasarım, kurumsal site tasarımı, kurumsal özel tasarım web sitesi, Web Site Yazılım, Web Tasarım

Blog Araması

Öne Çıkanlar

E-ticaret sitesi maliyetleri, eticaret sitenizde olmasını istediğiniz özelliklere, tasarım durumuna ve yapılacak ilave yazılım entegrasyonlarına göre belirlenmektedir. Size en uygun e-ticaret çözümleri için firmamız ile iletişime geçebilrisiniz.

Web Dizayn kelimesi her ne kadar web tasarım ve yazılım çözümleri sektörünün genel adı olarak kullanılsa da, “dizayn” kelimesi aslında tasarım ve çizim anlamına gelmektedir. Web Dizayn aslında bir web sitesinin, bir web projesinin yani web üzerinde erkan

Web tasarım hizmetleri, web üzerinde çalışması veya yayınlanması planlanan web sitesi, web projeleri, web programları ya da uygulamalar gibi web tabanlı yazılımların tasarım işlemlerini kapsamaktadır.

Özel e-ticaret tasarım ve yazılım hizmetleri ile sadece size özel; istediğiniz özelliklerde, ürün yapınıza ve hedef kitlenize uygun e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Farklı olarak rakiplerinizden hep bir adım önde olabilirsiniz.