menu

<< Blog Anasayfa

12
Tem

Web Sitesi Paketleri

Web Sitesi Paketleri
Bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız, mutlaka "web sitesi paketleri” terimine internet aramalarında rastlamışsınızdır. Peki web sitesi paketleri tam olarak ne anlama gelir? Size bu konu hakkında bilgi vermek istedik.

Web sitesi paketleri, farklı sektörlerin kullanımı için özel olarak tasarım ve yazılımı geliştirilmiş web siteleridir. Genellikle piyasada, kurumsal firmalar için, emlak firmaları için, rent a car firmaları için ve e-ticaret yapmak isteyenler için web sitesi paketi alternatiflerine rastlamak mümkündür. Bu tip sitelerin çalışma mantığı ve özellikleri öncesinde belirlenmiş ve yazılımları bu doğrultuda gerçekleştirilmiştir. Kimi kullanıcılara özellikleri yeterken bazen de isteklerinizi karşılayamaması bu yüzdendir. Genellikle hitap ettiği sektörlerin işine yarayacak ve ihtiyacını karışlayacak temel özellikleri barındırırlar.
Web sitesi paketleri, sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılırlar. Fiyat konusunda tasarım ve yazılımın yanı sıra ileride bu siteleri sağlayan firmalar tarafından size verilecek teknik destek, güncelleme olanakları, sitenin hayatını sürdüreceğini barındırma alanlarının teknik özellikleri de belirleyicidir. Örneğin yurtdışı sunucu ve hostinglerinde barındırılan web sitelerin maliyetleri, Türkiye merkezli sunucularda barındırılan web sitelerinden daha ucuzdur. Fakat bu başka problemlere neden olur. Bu nedenle web sitesi seçerken doğru karar vermeniz önemlidir.

Web sitesi paketlerinin diğer bir avantajı da sizi daha hızlı bir çözüme ulaştırmasıdır. Çoğu hazır web sitesi paketi 1 gün içerisinde kurulur ve kullanımınıza hazır hale gelir. Bu sayede hemen ürün, hizmet ve diğer içerik girişlerinizi gerçekleştirebilir ve hızlıca bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Fiyat avantajı ve hızlı yayına girmesi sebebi ile hazır web sitelerinin tercih edilmesi çok doğaldır. Özel tasarım ve yazılım web site çözümlerinden bir sitenin yayın hayatına geçmesi özelliklerine göre değişmekle birlikle en az 1 ay süre gerektirir. Maliyetleri de web sitesi paketlerine nazaran oldukça yüksektir.

Sektörünüz ile ilgili bir web sitesi paketi almaya karar vermeden yapmanız gerekenler bulunur. Öncelikle özelliklerini mutlaka incelemeniz gerekir. Çoğu hazır web sitesine sonradan özellik eklemek ya mümkün değildir ya da size ekstra maliyet çıkarır. Bu nedenle istediğiniz özelliklerin seçtiğiniz web sitesinde olup olmadığını mutlaka araştırmanız gerekir. Ayrıca mümkünse satın almadan önce mutlaka yönetim panelini denemenizi öneririz. Bu size karşınıza çıkacak yapı hakkında olabildiğince bilgi verir. Ayrıca sitenizin kurulumu ardından kullanımı sırasında size sunulan teknik destek hizmetlerini de öğrenmeniz ve değerlendirmeniz gerekir. Yazılım yaşayan bir sektördür ve sürekli değişim gösterir. Biz yazılım için ileri de teknik destek alamamanız demek sitenizin ömrünü kısa sürede tamamlayacağı anlamına gelir.

 

Web sitesi paketlerimiz konusunda bilgi almak ve aklınıza takılan tüm soruları iletmek için firmamız Dörtgen Dizayn İzmir’de web tasarım ve yazılım konularında profesyonel hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz


Konu ile ilgili etiketler:

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Dörtgen Dizayn olarak, SEO dostu ve kullanıcı odaklı bir web sitesi oluşturarak İzmir'deki işletmelerin dijital başarılarına katkıda bulunuyoruz.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Dünya dijitalleştikçe, küçük işletmeler de bu akışa ayak uydurarak hayatta kalmak ve büyümek için sanal dünyaya adım atmak zorunda. Bu dönüşümün arkasındaki gizli kahramanlardan biri sosyal medya. Doğru şekilde kullanıldığında, sosyal medya, küçük işletme

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

BİZİ ARAYIN WHATSAPP