menu

<< Blog Anasayfa

12
Tem

Web Sitesi Paketleri

Web Sitesi Paketleri
Bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız, mutlaka "web sitesi paketleri” terimine internet aramalarında rastlamışsınızdır. Peki web sitesi paketleri tam olarak ne anlama gelir? Size bu konu hakkında bilgi vermek istedik.

Web sitesi paketleri, farklı sektörlerin kullanımı için özel olarak tasarım ve yazılımı geliştirilmiş web siteleridir. Genellikle piyasada, kurumsal firmalar için, emlak firmaları için, rent a car firmaları için ve e-ticaret yapmak isteyenler için web sitesi paketi alternatiflerine rastlamak mümkündür. Bu tip sitelerin çalışma mantığı ve özellikleri öncesinde belirlenmiş ve yazılımları bu doğrultuda gerçekleştirilmiştir. Kimi kullanıcılara özellikleri yeterken bazen de isteklerinizi karşılayamaması bu yüzdendir. Genellikle hitap ettiği sektörlerin işine yarayacak ve ihtiyacını karışlayacak temel özellikleri barındırırlar.
Web sitesi paketleri, sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılırlar. Fiyat konusunda tasarım ve yazılımın yanı sıra ileride bu siteleri sağlayan firmalar tarafından size verilecek teknik destek, güncelleme olanakları, sitenin hayatını sürdüreceğini barındırma alanlarının teknik özellikleri de belirleyicidir. Örneğin yurtdışı sunucu ve hostinglerinde barındırılan web sitelerin maliyetleri, Türkiye merkezli sunucularda barındırılan web sitelerinden daha ucuzdur. Fakat bu başka problemlere neden olur. Bu nedenle web sitesi seçerken doğru karar vermeniz önemlidir.

Web sitesi paketlerinin diğer bir avantajı da sizi daha hızlı bir çözüme ulaştırmasıdır. Çoğu hazır web sitesi paketi 1 gün içerisinde kurulur ve kullanımınıza hazır hale gelir. Bu sayede hemen ürün, hizmet ve diğer içerik girişlerinizi gerçekleştirebilir ve hızlıca bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Fiyat avantajı ve hızlı yayına girmesi sebebi ile hazır web sitelerinin tercih edilmesi çok doğaldır. Özel tasarım ve yazılım web site çözümlerinden bir sitenin yayın hayatına geçmesi özelliklerine göre değişmekle birlikle en az 1 ay süre gerektirir. Maliyetleri de web sitesi paketlerine nazaran oldukça yüksektir.

Sektörünüz ile ilgili bir web sitesi paketi almaya karar vermeden yapmanız gerekenler bulunur. Öncelikle özelliklerini mutlaka incelemeniz gerekir. Çoğu hazır web sitesine sonradan özellik eklemek ya mümkün değildir ya da size ekstra maliyet çıkarır. Bu nedenle istediğiniz özelliklerin seçtiğiniz web sitesinde olup olmadığını mutlaka araştırmanız gerekir. Ayrıca mümkünse satın almadan önce mutlaka yönetim panelini denemenizi öneririz. Bu size karşınıza çıkacak yapı hakkında olabildiğince bilgi verir. Ayrıca sitenizin kurulumu ardından kullanımı sırasında size sunulan teknik destek hizmetlerini de öğrenmeniz ve değerlendirmeniz gerekir. Yazılım yaşayan bir sektördür ve sürekli değişim gösterir. Biz yazılım için ileri de teknik destek alamamanız demek sitenizin ömrünü kısa sürede tamamlayacağı anlamına gelir.

 

Web sitesi paketlerimiz konusunda bilgi almak ve aklınıza takılan tüm soruları iletmek için firmamız Dörtgen Dizayn İzmir’de web tasarım ve yazılım konularında profesyonel hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz


Konu ile ilgili etiketler:

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Web tasarım hizmetleri, web üzerinde çalışması veya yayınlanması planlanan web sitesi, web projeleri, web programları ya da uygulamalar gibi web tabanlı yazılımların tasarım işlemlerini kapsamaktadır.

Dörtgen Dizayn olarak gerçekleştirdiğimiz kurumsal web tasarım işlerinde ilk olarak firmanızı, çalışma şeklini, hedeflerini, amaçları anlamaya çalışırız. Kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarak bir tasarım ile başlamakta kurumsal web tasarımın ilk adımını

Web tasarım ajansları, bir web sitesini ya da bir web projesini planlanma aşamasından yayın aşamasına kadar yöneten, profesyonel tasarımcı ve yazılımcıları ile hayalinizdeki her türlü web projesini hataya geçiren firmalardır.

Web sitelerini tasarım ve yazılımlarının yanısıra, arama motoru optimizasyonları da özellikle günümüzde ayrı bir sektör haline gelmiş ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılmaya başlanmıştır.