menu

<< Blog Anasayfa

17
Nis

Web Tasarım Yazılım

Web Tasarım Yazılım

Web tasarım ve web yazılım tek tek incelendiğinden birbirinden farklı hizmetler olup, yönetilebilir, dinamik bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız birlikte sağlanması gereken hizmetlerdir. Web tasarım ve yazılım için konularında uzman kişilerin hizmet vermesi gerekmektedir. Bu nedenle web tasarım ajanslarında bu hizmetleri sağlayan profesyonel kişiler istihdam edilir.

Web tasarım, web üzerinde yer alacak bir sitenin, uygulamanın tasarlanması sürecidir. Günümüzde her ne kadar tasarımlar çoğunlukla hazır olarak satılsa bile, kendilerine özel, farklı bir web sitesine sahip olmak isteyen tüm kişi ve firmalar özel web tasarım hizmetini talep eder. Özel web tasarım hizmetlerinde, web sitesinin tasarımı sıfırdan uygun tasarım programları aracılığı ile çizim yapılarak gerçekleştirilir. Web sitesi üzerinde yer alacak tüm modüller, öğeler ve web sitesini oluşturan tüm sayfalar tek tek baştan sona tasarlanır. Daha sonra bu tasarım uygun yazılım dilinde kodlamaya dökülür.

 Özel web tasarımın avantajı; tamamen size, firmanıza özel bir tasarıma sahip olmanızı, ürün ve hizmetlerinizi istediğiniz gibi ön plana çıkartmanızı ve istediğiniz özelliklerde ve konseptte bir web sitesine sahip olmanızı sağlar. Tasarım süreçleri genellikle bir web projesinin en uzun süren aşamasıdır. Zevkler, talepler ve kurumsal yapı göz önüne alınarak yapılan başarılı bir web tasarım uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz, müşterilerinize kendinizi ve firmanızı rahatça ifade edebileceğiniz web sitesi sahibi olmanızı sağlar. Web tasarım uzmanları kullanıcı deneyimleri, psikolojik ve sosyolojik etmenler, renkler ve etkileri, internet kullanıcı davranış biçimleri konularında uzman olmalıdır.

 Web yazılım ise web tasarımın tamamen tamamlanmasının ardından yapılan tasarımın uygun yazılım diline dökülmesi aşamasıdır. Web yazılım, web sitesinde özelliklerin kullanım biçimleri, birbirilerine olan etkileri ve algoritmalar ile biçimlenir. Sitenin hem web sitesi sahibi hem de internet kullanıcıları tarafından dinamik olarak kullanılabilmesini sağlar. Web yazılım dillerinde en çok tercih edilen diller php ve asp dillerinin yeni nesil versiyonlarıdır. Web yazılımında amaç, bir web sitenin istenilen özellikler ile yayına alınabilmesini sağlamak ve aktif olarak kullanılabilmesidir. Web yazılım sürecinde planlama çok önemlidir, çoğu zaman gelişmiş özelliklerdeki web projelerinde istenilen özellikler algoritma yapıları nedeni ile iç içe geçmiş durumda olduğundan sonradan yapılacak değişiklikler veya istenilen ekstra özellikler arkada çalışan yapıların bozulmasına neden olabilir. Web tasarım işlemlerinden önce yapılacak başarılı bir planlama yazılım işlemlerinin de iyi şekilde uygulanmasını sağlar.

 Web tasarım ve yazılım hizmetlerinde 10 yılı aşan deneyimi ile sizlere hizmet veren firmamız Dörtgen Dizayn İzmir’de bulunan ofisinden tüm Türkiye ve yurtdışına hizmet vermektedir.

Konu ile ilgili etiketler: dortgendizayn, Web Tasarım, yazılım

Blog Araması

Öne Çıkanlar

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.