menu

<< Blog Anasayfa

21
Mar

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım
Grafik Tasarım; duygularınızın, düşüncelerinizin veya iletmek istediğiniz mesajların iki veya üç boyutlu bir düzlemde metin ve görseller ile organize edilmesidir. Yaratıcılık gerektiren ve emek isteyen yoğun bir işlemdir. Sektörümüzde grafik tasarım işlemi; web tasarımı, logo tasarımı, kartvizit tasarımı, katalog tasarımı, broşür tasarımı gibi pek çok farklı şekilde uygulanmaktadır.

Web Tasarım

Web tasarım, web sitenizin nasıl görüneceğinin şekillendirildiği, uygun görsel düzenleme programlarında her sayfa yapısının sıfırdan oluşturulduğu bir süreçtir. Özel web tasarım olarak da adlandırılabilen bu hizmet, hazır web tasarım ögeleri kullanılmadan, web sitenizin istekleriniz, beğenileriniz ve ulaşmak istediğiniz kitlenin beğenileri dikkate alınarak web sitenizin oluşturulmasıdır. Web tasarım işlemleri, kurumsal web tasarım gerçekleştiriliyorsa; kurumsal kimliğinize ve firmanızın ürün/hizmet portföyüne uygun olmalıdır. Kişisel kullanım için yapılan web tasarımlarında ya da firmaların konsept tasarımlarında daha özgür ve yaratıcı çözümler üretilebilmektedir.

Logo Tasarım
Logo, firmanızın görsel izidir. Akılda kalıcı ve ilgi çekici olması gerektiğinin yanı sıra kurumsal kimliğinizi de yansıtmalıdır. Doğru tasarlanan logolar, akılda kalıcılığın ve köklülüğün garantisidir. Markanızın kimliğine uygun tasarlanan bir logo, kurumsallık kazanmak için gereken en önemli ihtiyaçlardan biridir.

Kartvizit Tasarımı

Kartvizit, sokakta sizi temsil eden bir araçtır. Yapılan işin niteliği ve görevinize bağlı olarak değişmekle beraber, kartvizit tasarımlarının olabildiğince sade ve okunabilir olması gereklidir. Karışık yazılardan ve rengarenk fonlardan oluşan kartvizitler ilgi çekici olmaktan uzak ve iticidir. İşiniz, görev tanımlarınız ve firmanızın kurumsal kimliğini kartvizitleri şekillendirir.

Katalog Tasarımı
Katalog tasarım işleminden önce yapılması gereken işlem, kataloğunuzun vermek istediği fikri, kataloğunuzu inceleyen kişiler de yaratmak istediğiniz etkiyi planlayabilmektir. Ürün tanıtımı yapmayı planladığınız bir katalog içeriğinde, daha çok teknik tablolar ve ürün özellikleri ön plana çıkarken, hizmet sektöründe iseniz; katalogunuzu inceleyen kişilerin hayal gücüne etki edebilmeniz gerekir. Katolog tasarımlarında dikkat edilmesi gereken bir noktada kurumsal kimlik izlerinizi, her katalogda kullanarak marka bilinirliğinin ve tarzın oturtturulması gerektiğidir. Katalog tasarlamak, diğer tasarım işlemlerine göre biraz daha teknik bilgi detayı gerektirir. Baskı yapılacağından, yerleşimlerin ve sayfa düzenlerinin teknik veriler doğrultusunda gerçekleştirilmesi gerekir.

Konu ile ilgili etiketler: Web Tasarım

Blog Araması

Öne Çıkanlar

Standart eticaret paketleri ile müşterilerinize kendinizi anlatamadığınızı düşünüyorsanız, izmir'de özel tasarım eticaret sitesi yapan Dörtgen Dizayn ile tanışmanızı öneriyoruz.

Fiziki bir iş yeri açmak yerine e satış sitesi açmayı ve işletmeyi tercih eden firma sayısı hızla artmıştır. Hatta stoksuz e satış çalışma modelleri ile herhangi depo ya da dükkan ihtiyacı hissetmeden satış yapmak mümkündür.

İzmir'de hizmet vermekte olan firmamız Dörtgen Dizayn, sektördeki 10 yıllık deneyimi ile e-ticaret sitesi tasarım ve yazılım hizmetleri vermektedir. Tüm Türkiye ve dünyadaki eticaret sitesi taleplerini karşılayabilen firmamız, özel yazılımları ile özel çö

İzmir Web Tasarım ve E-ticaret yazılımları konusunda 11 yıllık tecrübe ve birikimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.Dörtgen Dizayn İzmir, web tasarım ve yazılım konusunda tüm Türkiye ve hatta dünya geneline hizmet verebilmektedir.